Zdrowie i Uroda

Jak wykonać manicure żelowy?

461Views

Nie ulega wątpliwości, że na dwa sposoby można wykonać paznokcie żelowe. Do wyboru jest metoda na płytce naturalnej oraz żelem na formie. Przy pomocy specjalnego żelu tworzy się formę, a następnie żel utwardza się w lampie UV lub LED. W tym artykule wyjaśnimy, jakie zalety ma metoda żelowa zdobienia paznokci.

Zalety manicure żelowego

Można przypuszczać, że żelowy manicure oferuje nam nie tylko ciekawe wzory, ale również nieskończoną ilość możliwości kolorystycznych. Należy pamiętać, że jedną z najbardziej popularnych technik przedłużania i zdobienia paznokci są paznokcie żelowe. Jest to idealna opcja dla kobiet z wolno rosnącymi i słabymi paznokciami. Lampa UV lub LED będzie potrzebna do wykonania manicure żelowego. Taka lampa przy pomocy światła utwardza żel nałożony na płytkę paznokcia. Metoda żelowa zdobienia paznokci pozwala uzyskać subtelne i delikatne paznokcie o naturalnym wyglądzie. Jeśli chcesz zadbać o swoje dłonie, to koniecznie umów się na wizytę do kosmetyczki.

Żelowe paznokcie

Na krótkich i zaniedbanych paznokciach doskonale sprawdzi się manicure żelowy. Paznokcie żelowe to też świetne rozwiązanie dla kobiet z zadbanymi i pięknymi paznokciami, ponieważ żele można aplikować zarówno na tipsach, jak i własnej płytce paznokcia. Metoda żelowa polecana jest szczególnie kobietom, których praca nie powoduje uszkodzeń na paznokciach. Najpierw należy dokładnie zdezynfekować ręce, a następnie usunąć skórki wokół paznokci. Paznokcie trzeba również skrócić do odpowiedniej długości. Żeby uzyskać powierzchnię matową trzeba najpierw je opiłować kosmetycznym bloczkiem i nadać im właściwy kształt.

Aplikacja żelu

Aplikacja żelu jest oczywiście najważniejszym etapem, dlatego należy to zrobić precyzyjnie i starannie. Później żel trzeba jeszcze utwardzać pod lampą LED przez około 30 sekund. Wybór żeli do wykonania tego typu manicure jest ogromny, więc każdy może z łatwością znaleźć coś dla siebie. Dostępne są żele nabłyszczające, żele z brokatem, żele kamuflujące oraz żele modelujące. Dużym uznaniem cieszą się również żele jednofazowe, ponieważ gwarantują wygodną aplikację. Wiele zalet ma przedłużanie płytki paznokciowej metodą żelową. Przede wszystkim żel jest bezzapachowy i zapewnia naturalny oraz subtelny efekt. Minusem żelowych paznokci jest to, że metoda jest czasochłonna, a do tego paznokcie żelowe są bardzo podatne na uszkodzenia. Z manicure żelowego powinny raczej zrezygnować kobiety, które lubią majsterkować i pracować w ogrodzie. Należy pamiętać, że tego rodzaju aktywności mogą powodować niestety pękanie lakieru.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda żelowa zdobienia paznokci.

root_812
the authorroot_812