Ciekawe

Wsparcie w automatyzacji zakładów

516Views

Najważniejszą wartością w firmie Pilz jest bezpieczeństwo. Druga niezwykle ważna kwestia to wysoka jakość, przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Istotne jest podążanie za normami, polskimi i międzynarodowymi, bez tego nie ma mowy o bezpieczeństwie pracy w zgodzie z obowiązującym prawem.

Współpraca człowieka z maszyną

W fabryce potrzebne są maszyny, lecz niezbędni są także ludzie, którzy będą je obsługiwać. Połączenie doskonałej jakości maszyn z wyszkolonym i zaangażowanym personelem daje gwarancję sukcesu. Czasem jednak pojawiają się przeszkody, które są dużym wyzwaniem dla firmy. Jak pokonać kryzys?

Należy zawsze wierzyć w swoją misję i wizję firmy. W razie potrzeby trzeba modyfikować pierwotne założenia. Stworzenie bezpiecznych standardów daje dobre warunki pracy. Dzięki temu ludzie mogą czuć się w pracy bezpiecznie. To bardzo ważne, by mogli pracować wydajnie, lecz z poszanowaniem swojego zdrowia, które jest bezcenne.

Kontrolowanie stanowisk pracy

Pilz oferuje różne usługi, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa stanowiska pracy. Wszystkie maszyny przed rozpoczęciem pracy muszą być dokładnie, rzetelnie sprawdzone przez fachowca, który znajdzie najmniejszą usterkę. Błędy w działaniu maszyn będą powodować straty. Jednak nie to jest najważniejsze.

Kluczowe jest przecież bezpieczeństwo ludzi. Na każdej linii produkcyjnej występują maszyny, specjalne urządzenia, które mają swoje określone zadania w cyklu produkcji. Jedna zepsuta maszyna potrafi zniszczyć cały ciąg produkcji. To duże straty. Maszyny powinny więc być okresowo kontrolowane, sprawdzane, aby nie wydarzyło się żadne nieszczęście.

Zakup maszyn lub linii produkcyjnych

Pilz wspiera firmy w zakupie maszyn lub całych linii produkcyjnych. Najważniejsze jest poznanie potrzeb klienta, dopiero później można mówić o odpowiedniej ofercie. Ekspert wysłucha, jakie jest zapotrzebowanie, jaka jest misja, wizja, cele firmy. Dopiero po otrzymaniu tych i innych bardziej technicznych szczegółów będzie można przedstawić konkretną ofertę.

Konsultacje związane z zachowaniem w firmie bezpieczeństwa są kluczowe dla wielu przedsiębiorstw. Coraz więcej prezesów i członków zarządu zdaje sobie sprawę, jak ważną kwestią jest to, by ludzie mogli pracować bez obaw o swoje zdrowie i życie. Wtedy stają się lojalnymi pracownikami i dają z siebie wszystko. Działy HR podpowiadają osobom odpowiedzialnym za procesy produkcji, że dobrym benefitem dla ludzi jest prywatna opieka zdrowotna, dzięki której człowiek ma szansę zadbać o swoje ciało.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Pilz.

root_812
the authorroot_812