Motoryzacja

Lokalizacja pojazdów na mapie

493Views

Przedsiębiorca posiadający pod swoimi skrzydłami firmę przewozową musi bacznie zwracać uwagę na wszystkie problemy i zagrożenia związane ze swoją firmą. W przypadku firmy TSL tak naprawdę przedsiębiorca dokładnie nie wie gdzie i o jakim czasie znajdują się jego pojazdy. Zarówno pojazdy jak i towar są niezwykle drogie dlatego dobrze byłoby aby jednak znał ich lokalizację. Lokalizacja pojazdów na mapie możliwa jest z udziałem systemu telematycznego montowanego do komputerów pokładowych pojazdów ciężarowych firmowej floty.

Lokalizator GPS z systemem telematycznym

Ustalenie prawidłowej lokalizacji pojazdów na mapie jest bardzo ważnym elementem podczas zapewnienia bezpieczeństwa firmy. Lokalizator GPS pozwala na wiele dobrego – samochody są o wiele bezpieczniejsze na drogach. Nawet w przypadku stłuczek czy uszkodzeń samochodów wezwanie pomocy jest o wiele prostsze niż w przypadku braku lokalizatora GPS. Wystarczy jedynie odczytać dane geograficzne pojazdu z lokalizatora i przekazać je pomocy drogowej – wtedy nadejdzie ona o wiele szybciej. Dodatkowym atutem jest ciągła ochrona przed kradzieżami, które niestety zdarzają się coraz częściej. Posiadane wbudowanego lokalizatora GPS zabezpiecza przed bezpowrotną kradzieżą ciężarówki z rąk obcych ludzi, którzy chcą bezprawnie pozyskać cudzy majątek. Brak wbudowanego lokalizatora sprawia, że odnalezienie skradzionego pojazdu staje się o wiele trudniejsze.

Ustalenie lokalizacji pojazdów na mapie jest przydatne nie tylko w zapewnieniu bezpieczeństwa własnych pojazdów. Dzięki aktualnemu położeniu samochodów na mapie można bardzo dobrze zaplanować nagłe zlecenia zaoszczędzając na tym paliwo. Przykładowo jeżeli dany kierowca wraca z pustą naczepą warto to wykorzystać. Czasem wystarczy, że podjedzie kilka/kilkanaście kilometrów dalej i załaduje nowy towar przynosząc firmie ogromne zyski.

Podsumowanie 

W związku z powyższym można stwierdzić, że wprowadzenie lokalizatora GPS do pojazdów ciężarowych przynosi ogrom zalet. Tak się składa, że systemy telematyczne, które są hitem ostatnich lat posiadają zarówno lokalizator GPS jak i wiele innych udogodnień, o których warto dowiedzieć się nieco więcej!

root_812
the authorroot_812