Ciekawe

Autocasco – w czym może nam pomóc?

1.95KViews

Ubezpieczenia samochodowe to dzisiaj powszechna usługa – wiemy doskonale, że OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym dla wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych. Czy jednak mamy świadomość, że istnieje więcej metod na ubezpieczenie naszego samochodu? Jakie propozycje mają dla nas sami ubezpieczyciele?

Ubezpieczenie AC – kiedy okaże się przydatne?

Ubezpieczenie AC czyli autocasco jest jedną z opcji, którą coraz częściej wybierają kierowcy. Jest to ubezpieczenie dobrowolne, które obejmować będzie nie tylko koszty naprawy naszego samochodu po stłuczce czy kolizji, ale również pozwoli na odzyskanie pieniędzy w przypadku kradzieży naszego samochodu czy też jest zniszczenia, np. w wyniku wandalizmu. Autocasco pozwala na pozbycie się szkód wynikłych z działania sił natury (np. gradobicia). Szukając idealnego autocasco nie kierujmy się wyłącznie ceną – ubezpieczyciele mogą proponować nam zupełnie różne usługi, niezbędne jest dokładne zapoznanie się z ofertą konkretnego ubezpieczyciela – mówią specjaliści z firmy beesafe.pl.

Na co zwracać uwagę podczas porównywania ofert AC?

Podstawową kwestią jest zawsze suma ubezpieczenia – im jest wyższa, tym oczywiście lepiej. Dobrym wyborem są polisy o stałej wartości z możliwością odnawiania. Drugą kwestią jest naprawa pojazdu – w przypadku nowych samochodów najlepszym rozwiązaniem jest naprawa ich w ASO, starsze samochody powinniśmy oddawać do warsztatów współpracujących z danym towarzystwem ubezpieczeniowym. W umowie znajdziemy również zapis o użytych w naprawie części – najlepiej, aby oczywiście były one oryginalne, a nie zamienne. Ciekawym rozwiązaniem są również udziały własne – im wyższe, tym niższa kwota polisy. Konkretne zagadnienia umowy możemy zmieniać zgodnie z własnymi potrzebami, przez co finalnie uda nam się uzyskać polisę niedrogą i dobrze dopasowaną do naszych potrzeb.

 

 

root_812
the authorroot_812