Zdrowie i Uroda

Jak dbać o promienny wygląd skóry twarzy?

3.16KViews

Pielęgnacja naszej skóry to nie tylko stosowanie odpowiednich kosmetyków – chcąc zachować elastyczna skórę powinniśmy działać na wielu płaszczyznach. Wśród ostatnich rozwiązań często wymienia się także specjalistyczne zabiegi z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń. Czy takie zabiegi poprawią jakość naszej skóry? Okazuje się, że tak!

Fotoodmładzanie przy użyciu wiązki lasera

Wśród najbardziej rekomendowanych zabiegów związanych z odmładzaniem skóry wymienia się procedury z użyciem specjalistycznych laserów. Emitują one wiązkę światła o określonej długości, aby móc penetrować skórę na konkretnej głębokości. Zadaniem wiązki jest nagrzewanie skóry i pobudzanie jej do szybszej regeneracji i odbudowy nowej tkanki. Dzięki zabiegom laserowym skóra pobudzana jest do wytarzania kolagenu i elastyny. Faktem jest, że wraz z wiekiem ilość tych składników w naszej skórze zmniejsza się – efektem jest sucha, wiotka skóra, na której widoczne są zmarszczki. Poprzez pobudzanie wiązką światła skóra na nowo rozpoczyna produkcję tych cennych składników, a nasza skóra stopniowo się regeneruje – mówią specjaliści z firmy shar-pol.pl. O zabiegach fotoodmładzania mówi się, że są znacznie korzystniejsze dla skóry niż klasyczne peelingi chemiczne, gdyż działają pod warstwą naskórka, nie niszczą naturalnej bariery ochronnej naszej skóry.

Wskazania do zabiegu fotoodmładzania

Jakie zmiany kwalifikują się do zastosowania zabiegu fotoodmładzania? Specjaliści wymieniają przede wszystkim zmarszczki, szczególnie te tworzące się pomiędzy 30 a 35 rokiem życia. Warto dodać, że nie ma ograniczeń wiekowych do wykonywana zabiegów tego typu. Wśród innych wskazań wymienia się przebarwienia, piegi, zmiany powstałe po trądziku. Istnieje także szereg przeciwwskazać do wykonywania zabiegów fotoodmładzania.

root_812
the authorroot_812