Biznes

Mediacje, separacja, rozwód

1.89KViews

Sprawy rozwodowe są jednymi z najczęściej prowadzonych w polskich sądach – według danych GUS za rok 2018 co trzecie małżeństwo ulegało rozpadowi. Jakie możliwości prawne stoją przed małżonkami, którzy zadecydowali o rozstaniu i rozwodzie? Czy w każdej sytuacji niezbędny jest nam doświadczony adwokat?

Skąd tak duża ilość rozwodów?

Sprawy rozwodowe mogą wynikać z przeróżnych przyczyn: jedną z najczęściej podawanych są „różnice nie do pogodzenia”, co może mieć związek np. z chęcią lub niechęcią do posiadania potomstwa. Małżeństwa rozpadają się również na skutek niewierności jednego z małżonków – w takich sytuacjach często wnioskuje się o rozwód z orzeczeniem o winie – mówią specjaliści z kancelarii adwokat-katowice.info.pl.

Sprawy rozwodowe par, które nie doczekały się potomstwa uważane są za względnie proste i szybkie do przeprowadzenia. Dla zwiększenia wygody sądu warto skorzystać z pomocy mediatora, który pomoże dojść do porozumienia w najważniejszych kwestiach i poświadczy dobrą wolę małżonków. Kiedy jednak małżeństwo doczekało się dzieci lub też rozwód jest wynikiem niewierności małżeńskiej sprawa mocno się komplikuje.

Pomoc adwokata – co może zaoferować nam specjalista?

W przypadku skomplikowanych rozwodów zatrudnienie adwokata może okazać się niezwykle ważne. Adwokat nie tylko wskaże nam możliwe rozwiązania prawne, z których możemy skorzystać, ale także podpowie w jaki sposób wnioskować, aby osiągnąć zamierzone cele. Aby jednak adwokat mógł w pełni nam pomóc konieczne jest wprowadzenie go w sprawę. Na podstawie naszej opowieści musi on dokonać bezstronnej oceny, która pozwoli również na ocenę naszych możliwości przed sądem. Zadaniem adwokata będzie dbanie o nasze dobre imię w sądzie, walka o nasze interesy. Adwokat może składać w naszym imieniu wnioski, apelacje.

root_812
the authorroot_812