Dom i Wnętrze

Nowoczesne donice dekoracyjne. Plastikowe, ze stali nierdzewnej, a nawet podświetlane!

1.7KViews

Kwiaty i inne rośliny to ozdoba każdego wnętrza – także tego nowoczesnego. Będą wyglądać jeszcze piękniej wtedy, gdy zostaną umieszczone w dekoracyjnych donicach. Sprawdź najmodniejsze modele donic w nowoczesnym stylu!

Rośliny w nowoczesnych wnętrzach

Nie tylko zdobią, ale również dbają o odpowiednią jakość powietrza – rośliny to sprawdzony dodatek do każdej przestrzeni. Pięknie prezentują się również w nowoczesnych aranżacjach.

Do salonów, sypialni, kuchni, na korytarze i do innych wnętrz najczęściej wybierane są wtedy kwiaty w stonowanych kolorach, lecz o efektownych formach, na przykład monstera dziurawa, wężownica gwinejska (sansewieria), skrzydłokwiat, juka gwatemalska, zamiokulkas czy storczyki.

Takie kwiaty wymagają również odpowiedniej osłonki, czyli zewnętrznej doniczki, która również pełnić może funkcję ozdobną. Jakie donice dekoracyjne sprawdzą się w nowoczesnych aranżacjach?

Donice dekoracyjne w nowoczesnym stylu

W nowoczesnych przestrzeniach najlepiej prezentuje się oszczędne wzornictwo. Warto pamiętać o tej zasadzie podczas wyboru odpowiednich donic dekoracyjnych do wnętrz.

Najczęściej wybierane są donice o prostych formach – bez zbędnych ozdobników. Mogą być to donice o przekroju kwadratowym, prostokątnym lub okrągłym, które dobrze komponują się ze współczesnymi pomieszczeniami. Królują stonowane, monochromatyczne kolory, w tym biały, szary oraz czarny.

W nowoczesnych wnętrzach bardzo często umieszczane są donice wysokie, które ustawiane są pod ścianami, również na balkonach i tarasach. Znajdujące się w nich kwiaty mogą być obsypane ozdobnymi kamieniami lub żwirkiem.

Nowoczesne donice – przegląd modeli

Szeroka gama nowoczesnych donic powoduje, że można dopasować je do praktycznie każdej przestrzeni.

Najpopularniejsze to donice plastikowe. Wykonane z wytrzymałych tworzyw sztucznych donice dekoracyjne przybierają różne kształty i wielkości. Mogą posiadać matową lub błyszczącą nawierzchnię. Są tanie, trwałe, wytrzymałe i łatwe do utrzymania w czystości.

Nieco droższa propozycja do dekoracyjne donice wykonane ze srebrzystej stali nierdzewnej. Doskonale komponują się z prostymi, nowoczesnymi aranżacjami, wprowadzając do nich gustowną elegancję. Mogą mieć nawierzchnię błyszczącą – chromowaną albo matową – szczotkowaną.

Interesującą propozycją są również donice podświetlane. To modele wykonane z półprzezroczystego tworzywa sztucznego, które od wewnątrz wyposażone są w diody LED. Po zapaleniu donice mają niebanalny wygląd. Podświetlenie może być białe albo kolorowe (RGB) – można także zmieniać kolory!

Więcej informacji znajdziesz na stronie donice dekoracyjne https://barokko.pl/pol_n_Donice-179.html.

root_812
the authorroot_812