Dom i Wnętrze

Wygodna sofa w salonie – jaki model wybrać?

1.74KViews

Salon jest zazwyczaj punktem centralnym każdego domu czy mieszkania. Tutaj spotykamy się wraz z rodziną, aby wspólnie spędzić czas lub też zjeść wcześniej przygotowany posiłek. Aby stworzyć wygodny i komfortowy salon konieczne jest wybranie odpowiednich mebli i dodatków. Punktem centralnym każdego salonu powinna być wygodna sofa. Jaki model wybrać?

Sofa dopasowana do potrzeb

Podstawowym zadaniem sof i kanap jest zapewnienie nam wygody i komfortu. Wśród licznych modeli znajdziemy klasyczne sofy dwuosobowe, trzyosobowe, sofy narożne, sofy rozkładane, które w ciągu nocy zmieniają się w wygodne łóżka, sofy z wewnętrznymi pojemnikami. Szukając idealnego mebla przede wszystkim pomyślmy o tym jaki mebel jest nam faktycznie potrzebny. W niewielkich mieszkaniach stawiajmy na funkcjonalność: sofa faktycznie powinna być rozkładana, aby w razie wizyty gości móc zaproponować im dodatkowe miejsce do spania. Wybierając wymarzoną sofę zwracajmy uwagę na jej wymiary oraz tapicerkę – ta ostatnia powinna być odporna na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne.

Sofa dopasowana do trendów

Podążanie za trendami nie jest niczym złym – obecnie w magazynach wnętrzarskich znajdziemy wiele interesujących inspiracji na to, w jaki sposób zaaranżować nie tylko nasz salon, ale również sypialnie, kuchnie, jadalnie czy łazienki. Wśród najmodniejszych ostatnio trendów wymienia się mid century modern, czyli nawiązanie do lat 50. I 60. XX wieku. Były to czasy, kiedy design szedł w parze z funkcjonalnością, a projektanci szukali równowagi pomiędzy pięknem a trwałością. Sofy w stylu mid century modern to proste, klasyczne meble o geometrycznych kształtach, które przede wszystkim mają zapewnić nam wygodę – znajdziemy je w sklepie notodo.pl. Aby przełamać ich prostotę możemy wybrać tapicerkę w nietuzinkowym, kontrastowym kolorze lub też wykorzystać liczne poduszki z kolorowymi poszewkami.

root_812
the authorroot_812