Motoryzacja

Co zrobić w przypadku awarii ciężarówki w Niemczech?

1.06KViews

 

Sporo polskich firm specjalizuje się w świadczeniu usług transportowych w Polsce i na terenie wielu innych krajów. Bardzo popularnym i częstym kierunkiem są Niemcy. Nawet bardzo zadbane samochody mogą ulec awarii w najmniej odpowiednim momencie. Może się to również przytrafić na terenie Niemiec. W takiej sytuacji niezbędne jest zachowanie spokoju i wykonanie kilku istotnych czynności.

 

Nie zawsze da się przewidzieć nagłą awarię, nawet w najlepiej, regularnie serwisowanym samochodzie. Warto być gotowym na nagłe niespodzianki i zabierać ze sobą różne zapasowe części, narzędzia i posiadać jakąś podstawową wiedzę na temat mechaniki. Czasami jednak może dojść do poważnej awarii, która całkowicie unieruchomi pojazd. W takim przypadku trzeba stosować się do pewnej procedury obejmującej kilka łatwych czynności.

 

Właściwe zabezpieczenie pojazdu i miejsca awarii

Jeśli dojdzie do nagłej awarii to w miarę możliwości powinno się właściwie oznakować i zabezpieczyć miejsce pojawienia się problemu. Jeśli jest to możliwe, należy ustawić samochód tak, aby nie utrudniał jazdy innym uczestnikom ruchu drogowego (można to zrobić poza drogą szybkiego ruchu, na pasie awaryjnym, poboczu, itp.). Jeśli chodzi o oznakowanie to konieczne jest ustawienie trójkąta ostrzegawczego w odpowiedniej odległości za pojazdem. Konieczne jest też założenie odblaskowej kamizelki.

 

Skorzystanie z usług pomocy drogowej

Kolejną czynnością wykonywaną po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia jest wezwanie firmy specjalizującej się w świadczeniu usług z zakresu pomocy drogowej. Usługodawcy tacy korzystają z nowoczesnych holowników przystosowanych do skutecznego transportu pojazdów ciężarowych, a nawet całych zestawów ciągników siodłowych z naczepami. Mogą one przewieźć pojazd do klienta, serwisu stacjonarnego lub na jakiś pobliski parking, do zjazdu z autostrady lub w inne miejsce, w którym można dokonać spokojnej naprawy na miejscu.

 

Wezwanie mobilnego serwisu pojazdów ciężarowych

Alternatywnym rozwiązaniem, cieszącym się coraz większą popularnością, jest wezwanie firmy specjalizującej się w szeroko pojętym, mobilnym serwisie TIR. Firmy takie posiadają odpowiednie narzędzia przystosowane do napraw na trasie oraz mają dostęp do niedrogich części charakteryzujących się wysoką jakością. Dzięki temu pojazdy ciężarowe są niedrogo naprawiane bezpośrednio na trasie, bez potrzeby holowania (z wyjątkiem transportu w jakieś pobliskie, bezpieczne miejsce, jeśli jest to konieczne).

 

Polskie serwisy ciężarówek w Niemczech

Dobrą wiadomością dla polskich kierowców i właścicieli firm transportowych jest to, że na obszarze Niemiec działa wiele polskich serwisów, takich jak https://serwis-tir-niemcy.pl. Ich pojazdy serwisowe stacjonują w pobliżu ważnych miejscowości i tras w kraju naszych zachodnich sąsiadów. Zapewniają więc szybki dojazd na miejsce awarii oraz bezproblemowy kontakt w języku polskim, a także znacznie niższe ceny w porównaniu z cenami serwisów niemieckich.

 

Partner: https://mobilna-wulkanizacja-poznan.pl

root_812
the authorroot_812