Dom i Wnętrze

Na co zwrócić uwagę przy zakupie pergoli tarasowej?

481Views

 

Wiele osób zastanawia się, jak szybko i efektownie odmienić swój taras. Wbrew pozorom nie jest to trudne zadanie i nie trzeba wcale zatrudniać do tego przedsięwzięcia projektantów i designerów. Warto zainwestować w prostą, aczkolwiek solidnie wykonaną pergolę tarasową, która nie tylko będzie ozdobą przestrzeni zewnętrznej, ale również doskonale będzie chronić domowników przed słońcem i deszczem oraz zapewni prywatność przez wścibskimi sąsiadami. Na co zwrócić uwagę przy zakupie takiej pergoli? Poniżej kilka przydatnych wskazówek.

Pergole tarasowe – co trzeba o nich wiedzieć?

Pergole tarasowe są doskonałym dodatkiem do każdej przestrzeni zewnętrznej, zapewniając cień, prywatność i nowoczesny wygląd. Jednak przy tak wielu opcjach dostępnych na rynku, klienci mają nie lada problem, by wybrać odpowiednią pergolę tarasową dla siebie. Dlatego też, w tym i w poniższym akapicie przyjrzymy się różnym typom pergoli tarasowych, czynnikom, które należy wziąć pod uwagę przy ich zakupie oraz wskazówkom dotyczącym instalacji i konserwacji, które zapewnią trwałość pergoli przez wiele lat.

 

Pergole tarasowe są dostępne w różnych typach, z których każdy charakteryzuje się unikalnymi cechami i zaletami. Najczęściej właściciele domków szeregowych oraz bliźniaków wybierają pergole mocowane do ściany budynku. W zależności od tego, jaką ilością miejsca dysponuje się, można wybrać opcje z zabudowanymi ścianami bocznymi lub otwartymi. Trzeba jednak zwrócić uwagę, iż pierwszy wariant optycznie zmniejsza przestrzeń, dlatego też nie każdy się na niego decyduje.

 

Pergole tarasowe z nowoczesnymi rozwiązaniami

Mnóstwo osób uwielbia spędzać czas na tarasie, dlatego też chcą stworzyć na nim wyjątkowe, klimatyczne miejsce, w którym to nie tylko można odpocząć, ale również zrelaksować się i spotkać z przyjaciółmi. W takim wypadku warto postawić na nowoczesny, funkcjonalny model z przeróżnymi dodatkami. Dołączone pergole są mocowane do istniejącej konstrukcji, takiej jak dom, i zapewniają płynne przejście z pomieszczeń mieszkalnych do zewnętrznych. Pergole tarasowe wyposażone w szklany dach lub w przesuwne, sterowane pilotem drzwi prezentują się naprawdę świetnie. Trzeba przyznać, że w nich wówczas można spędzać czas przez cały rok, gdyż są odpowiednio zabezpieczone.

 

 

Pergole do dużych, przestronnych ogrodów

Właściciele dużych ogrodów często decydują się na wolnostojące pergole, gdyż można zyskać dzięki nim stylowe miejsce do imprez. Wolnostojące pergole nie są przymocowane do żadnej konstrukcji i są zwykle używane do tworzenia oddzielnej przestrzeni na zewnątrz. Oferują elastyczność w zakresie rozmieszczenia i mogą być wykorzystane do stworzenia centralnego punktu w ogrodzie lub na podwórku. Nie trzeba się bać o meble ogrodowe, gdyż bez problemu mogą one znajdować się w takim miejscu przez cały rok, gdyż są odpowiednio chronione. Ponadto, inwestując w konstrukcję, która została wykonana z najlepszych jakościowo materiałów nie trzeba się obawiać, iż po kilku sezonach intensywnego użytkowania będzie ona źle się prezentować.

 

Artykuł powstał przy współpracy z ekspertami SURMA – pergole Kraków

root_812
the authorroot_812