Dom i Wnętrze

Zadaszenia tarasów: lato na tarasie

1.6KViews

Piękna pogoda i wysokie temperatury za oknem to najlepsza zachęta do tego, aby spędzić czas na przydomowym tarasie czy w ogrodzie. Zaaranżowanie takiej przestrzeni nie zajmie nam wiele czasu – dzisiaj producenci oferują nam ciekawe meble ogrodowe, jak również zadaszenia tarasów, które pozwolą nam odpoczywać blisko domu bez względu na pogodę. Co warto wiedzieć o nowoczesnych tarasolach? Jakie rozwiązania proponują nam producenci?

Zadaszenia tarasów – funkcjonalny, ruchomy dach nad naszymi głowami

Szukając idealnego zadaszenia tarasów warto zwrócić uwagę na nowoczesne tarasole. Takie zadaszenie tarasów nie tylko podniesie komfort wypoczynku na świeżym powietrzu, ale też wpłynie na estetykę otoczenia. Tarasole projektowane są przez doświadczonych projektantów, przez co są one doskonale dopasowane do potrzeb kupujących. Elegancka linia, możliwość dobrania koloru konstrukcji – to tylko niektóre możliwości, jakie daje nam tarasola.

Dlaczego warto postawić na tarasolę? Zadaszenia tarasów przede wszystkim pozwalają nam na odpoczynek w komfortowym cieniu. Dachy tarasoli nie nagrzewają się, przez co pod nimi panuje niższa temperatura. Zadaszenia tarasów mogą być uzupełniane o elementy takie jak panele boczne czy promienniki ciepła, które znacząco poprawią komfort odpoczynku, szczególnie w czasie późnego lata, kiedy temperatura jest niższa.

Jak zbudowane są zadaszenia tarasów?

Tarasole wznoszone są na aluminiowych konstrukcjach – elementy te malowane są proszkowo, przez co są zabezpieczone przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Wewnątrz konstrukcji znajduje się ukryty system odprowadzania wody, który pozwala na usunięcie deszczówki. Na szczycie zadaszenia znajduje się dach. Może być on wykonany z aluminiowych lameli lub też z tkaniny poliestrowej pokrytej warstwą poliuretanu.

root_812
the authorroot_812