Ciekawe

Depilacja laserowa – klucz do estetycznej skóry

1.04KViews

Depilacja laserowa to jedna z metod, które pozwalają kobietom uzyskać idealnie gładką skórę wolną od różnego rodzaju niedoskonałości. Chodzi tutaj o podrażnienia, zaczerwienienia i suchą skórę w różnych miejscach na ciele. Żadna inna metoda depilacji nie uchroni skóry kobiety przed takimi przykrościami, a i ma tendencję do ich powiększania. Dlaczego jeszcze warto wybrać depilację laserową?

 

Depilacja laserowa – metodyka działania

Depilacja laserowa działa za pośrednictwem skoncentrowanej wiązki światła dobrze dobranego lasera. Wiązka światła nakierowywana jest na depilowane miejsce i za pośrednictwem procesu termo genezy wywołuje swoje działanie. Wszystko opiera się o przekształcenie energii świetlnej pochodzącej z lasera na energie cieplną wyłapywaną przez barwnik skóry – melaninę.  Podwyższona temperatura nie jest delikatnie rzecz ujmując najlepsza dla cebulek włosowych. Nagrzana aż do 70-90 stopni Celsjusza melanina niszczy cebulki włosa w sposób permanentny. Oznacza to, że raz zniszczone już nigdy nie będą się ,,odradzać”. Właśnie dlatego depilacja laserowa jest procesem, który pozwala do końca życia uzyskać idealnie gładką skórę na danym miejscu na ciele

 

Sprawdź: https://depilacja.pl/

 

Depilacja laserowa jest procesem bardzo bezpiecznym i dobrze przebadanym. W wyniku tego nie należy się jej obawiać! Jednak aby uniknąć wszelkiego rodzaju wzmocnionych działań niepożądanych warto jest przestrzegać pewnych zasad. Przed i po zabiegu nie wolno wychodzić na promieniowanie słoneczne, aby nie narażać skóry na dodatkowe podrażnienia i obciążenia. W razie konieczności trzeba użyć kremów z wysokim filtrem UV! Dodatkowo warto wstrzymać się od przeprowadzania peelingów złuszczających czy innych kremów, które mogłyby mieć działanie podrażniające skórę.

 

Podsumowanie

Depilacja laserowa jest co prawda dość drogim, ale bardzo skutecznym zabiegiem. Wiele osób traktuje ją jako inwestycję w przyszłość – przecież tradycyjne metody depilacji jak maszynki czy pianki również mają swoją cenę, a trzeba je kupować regularnie.

 

 

 

root_812
the authorroot_812