Dom i Wnętrze

Dlaczego warto wybrać wannę prostokątną?

1.52KViews

Wybór wanny do łazienki stanowi nie lada wyzwanie, szczególnie dla osób, które urządzają dom po raz pierwszy i nie mają w tym zakresie jeszcze żadnego doświadczenia. Jaką wannę wybrać: prostokątną, a może trójkątną?

Kształt ma znaczenie

Wanny prostokątne świetnie sprawdzą się w mniejszych łazienkach. Nie zajmują wiele przestrzeni, a zapewniają wysoki komfort użytkowania. Nawet w niewielkiej wannie prostokątnej można wygodnie się umyć, a jej wymiary pozwalają na wygodne urządzenie łazienki.

Wanny o zaokrąglonym lub trójkątnym kształcie zajmują znacznie więcej miejsca i tym samym potrzebują więcej przestrzeni. Użyte w niewielkiej łazience nie tylko optycznie ją zmniejszają, ale również często uniemożliwiają na przykład ustawienie innych mebli czy sprzętów łazienkowych. Posiadacze dużych łazienek z kolei mogą sobie pozwolić na znacznie większą wannę prostokątną, która zapewni szczególnie duży komfort użytkowania osobom wyższym niż przeciętny człowiek.

Dlaczego warto wybrać wannę, a nie prysznic?

Choć sam w sobie prysznic jest dobrym rozwiązaniem umożliwiającym szybkie umycie się bez konieczności zużywania dużej ilości wody, wanny prostokątne dają możliwość połączenie przyjemnego z pożytecznym. Oznacza to, że dzięki użyciu odpowiednich rozwiązań, klasyczną wannę w kształcie prostokąta można użytkować jak wannę lub w formie prysznica.

Aby to uczynić, wystarczy zamontować wysoko słuchawkę prysznicową i założyć parawan (jako tańsze rozwiązanie) lub specjalną osłonę imitującą kabinę prysznicową (w wersji kosztowniejszej). Następnie, może dowolnie wybierać, w jaki sposób korzystać ze sprzętu – w formie wanny czy prysznica.

Dla dziecka – wanny prostokątne?

Dzieci bardzo lubią pluskać się w wodzie. Często wyrastają dość szybko ze swoich dziecięcych wanienek, a rodzice stają przed wyborem: szybkie opłukiwanie lub wanna pełna wody dla małego dziecka. Istnieją rozwiązanie, które umożliwiają połączenie przyjemnego z pożytecznym dzięki użyciu prostokątnej wanny.

Na szczęście, prostokątne wanny dzięki swojemu uniwersalnemu kształtowi, zapewniają możliwość „skrócenia” ich przy pomocy specjalnych nakładek. Prostokątny kształt sprawia, że znalezienie takiego gadżetu na rynku jest bardzo łatwe. Takie rozwiązanie zapewnia dziecku możliwość wygodnej kąpieli, a dodatkowo – sprawia że nie zużywamy zbyt wiele wody i minimalizujemy ryzyko, że dziecko zachłyśnie się wodą w przypadku poślizgnięcia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie wanny prostokątne https://1lazienka.pl/category/wanny-prostokatne.

root_812
the authorroot_812