Ciekawe

Jak wybrać kostium kąpielowy jednoczęściowy?

1.48KViews

Wiosna to czas, kiedy w sklepach pojawiają się stroje kąpielowe uszyte zgodnie z najnowszymi trendami. Choć zachwycają kolorystyką i nowoczesnymi rozwiązaniami, to trzeba je odpowiednio dobrać. Tylko wtedy podkreślą walory sylwetki lub ukryją jej mankamenty.

Czym kierować się przy wyborze kostiumu kąpielowego?

W okresie sezonu letniego kostiumy kąpielowe eksploatowane są bardzo często, przy sprzyjającej pogodzie nawet codziennie. To z tego względu przy wyborze stroju kąpielowego trzeba zwrócić szczególną uwagę na materiał, z którego jest wykonany. Powinien być odporny na zmianę kolorów pod wpływem promieni słonecznych i chloru. Kiepskiej jakości materiały sprawią, że kostium będzie się przecierał a kolory będą blaknąć.

Dobrej jakości stroje kąpielowe najczęściej wykonywane są z tkanin będących mieszanką poliamidu i elastilu. Odporne są na działanie czynników zewnętrznych, ale przede wszystkim są przyjemne dla ciała (oddychają) i nie ulegają odkształceniom.

Fason

Dla większości osób to kwestia najważniejsza. Pięknie prezentujące się modelki zachęcają do wybrania określonego fasonu. Nie zawsze jest to dobra decyzja, bo kostiumy kąpielowe powinny być dobierane do typu sylwetki.

Choć kostiumy kąpielowe odsłaniają większość część ciała, to odpowiednio dobrane potrafią ukryć niektóre mankamenty sylwetki.

Kwestią kluczową w doborze kostiumu jednoczęściowego jest określenie typu sylwetki, tego co chcemy ukryć i tego co chcemy uwypuklić. To najważniejsze kryteria pozwalające na wybranie optymalnego fasonu.

Za pomocą odpowiedniego kroju możemy wyszczuplić talię, przedłużone nogawki optycznie zmniejszą uda. Strój jednoczęściowy typu high neck z zabudowanym dekoltem i bardzo wyciętymi plecami jest bardzo dobrą propozycją dla kobiet z mniejszym biustem. Fiszbiny w górnej części kostiumu kąpielowego doskonale wymodelują duży biust i nadadzą mu sexowny wygląd. Takich trików projektanci strojów kąpielowych znają znacznie więcej i wykorzystują je z powodzeniem.

Kolory

zabawa kolorami przynosi czasami niezwykłe efekty estetyczne. tak jest w przypadku kostiumów jednoczęściowych. Czarny kostium z dwoma wąskimi wstawkami w jaskrawych kolorach umieszczonych na wysokości tali optycznie ją wyszczupli i równocześnie zamaskuje lekko wystający brzuszek.

Ciemny kostium (granat, brąz, bordo) z jaśniejszymi wstawkami w tym samym kolorze umieszczone po bokach kostiumu pozwolą na poprawienie linii talii.

Oczywiście możliwości jest znacznie więcej i przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto się z nimi zapoznać.

Więcej informacji znajdziesz na stronie kostiumy kąpielowe https://ekskluzywna.pl/stroje-kapielowe.

root_812
the authorroot_812