Ciekawe

Krzesełko do karmienia – jakie wybrać?

1.55KViews

Każdy rodzic kilkumiesięcznego maluszka musi stanąć przed wyzwaniem kupna krzesełka do karmienia dla swojej pociechy. Producenci sprzętu i akcesoriów dla dzieci oferują ogrom różnorodnych modeli różniących się od siebie funkcjami, designem (obok nowoczesnych krzeseł w sklepach stoją efektowne modele inspirowane stylem vintage) oraz materiałem, z którego są wykonane. Na jakie parametry warto zwrócić swoją uwagę podczas wizyty w sklepie? Sprawdź!

Bezpieczeństwo przede wszystkim – krzesełko do karmienia dostosowane do potrzeb dziecka

Krzesełko do karmienia powinno pojawić się w domu wtedy, kiedy dziecko może już swobodnie siedzieć. Wybrany model powinien podpierać dziecko na wysokości łopatek i posiadać specjalne miejsce na stopy. Siedzisko nie może krępować ruchów w górnej partii ciała. Ważne jest, aby wysokość i głębokość siedziska były regulowane, aby dopasowywać je do zmieniających się potrzeb rosnącego dziecka.

Bezwzględnie pamiętaj o tym, że krzesełko musi być stabilne. Doskonale sprawdzają się modele z antypoślizgowymi nakładkami na nogach. Jeśli wybrany model ma kółka, sprawdź, czy mają one możliwość zablokowania.

Wygoda dla rodzica

Nauka samodzielnego jedzenia nie jest dla dziecka najłatwiejsza! Próby włożenia łyżeczki z jogurtem czy kaszką do ust nierzadko kończą się niepowodzeniem. Krzesełko do karmienia przeważnie szybko traci swój nienaganny wygląd i pokrywa się ogromem plam. Ważne jest, aby mebel wykonany był z materiałów, które łatwo utrzymać w nieskazitelnej czystości (na rynku prym wiodą modele wykonane z tworzyw sztucznych).

Solidne krzesełko do karmienia może zająć sporo miejsca, które w ciasnych mieszkaniach jest na wagę złota. Osobom mieszkającym na niewielkim metrażu polecamy modele składane.

 

 

root_812
the authorroot_812