Dom i Wnętrze

Nowoczesne parasole ogrodowe – jaki model wybrać?

485Views

Aranżując przestrzeń ogrodową jako miejsce wypoczynkowe, warto zadbać nie tylko o wygodne meble, ale też o odpowiednią ochronę przed słońcem. Nowoczesne parasole ogrodowe zaskoczą i zachwycą pod wieloma względami. Są to produkty zaprojektowane z myślą o wygodzie użytkowania oraz komfortowym wypoczynku w lecie.

Jak zbudowane są nowoczesne parasole ogrodowe?

Nowoczesne parasole ogrodowe świetnie wpisują się w potrzeby użytkowników. Parasole projektowane są z myślą o wygodzie użytkowania, ale też by skutecznie chroniły przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Oś parasola wykonana jest z lekkiego aluminium, zabezpieczonego odpowiednio przed działaniem wilgoci i korozja. Czasza tworzone jest z materiałów technicznych, pokrytych warstwą poliuretanu. Tak zabezpieczona tkanina nie płowieje, skutecznie chroni przed niespodziewaną mżawką. Czasza może być odchylana w jednej lub w dwóch płaszczyznach, w zależności od modelu. Uwagę zwracają również sprężyny naciągowe, których zadaniem jest utrzymywanie tkaniny czaszy w prawidłowej pozycji, nawet w czasie silniejszych podmuchów wiatru.

Jaki parasol ogrodowy wybrać?

Szeroki wybór parasoli ogrodowych sprawia, że podjęcie szybkiej decyzji może być trudne. Szeroki wybór nowoczesnych produktów znaleźć można na stronie gardenspace.sk/zahradne-slnecniky. W ogrodach sprawdzą się rozłożyste parasole, których długość boku może sięgać nawet 4 metry. Na tarasach warto wybrać nieco mniejsze modele. Lekkie i niewielkie parasole doskonale sprawdzą się na balkonach, gdzie również możemy odpoczywać. Warto też zwrócić uwagę na podstawy do parasoli. W ogrodach sprawdzą się najlepiej podstawy do wkopania w ziemię. Na tarasach czy balkonach zaleca się wykorzystanie klasycznych podstaw lub podstaw z niewielkimi kółkami i hamulcem.

 

 

root_812
the authorroot_812