Dom i Wnętrze

Wygodny materac – czy trudno go znaleźć?

439Views

Jakość codziennego snu zależy nie tylko od szerokości łóżka, ale też od wybranego materaca. Szeroki wybór nowoczesnych materacy sprawia, że możliwe jest dopasowanie produktu idealnie do konkretnych potrzeb. Jaki materac wybrać? Co warto wiedzieć o wypełnieniu materaca?

Materace piankowe – co warto o nich wiedzieć?

Materace piankowe to bez wątpienia najchętniej wybierane produkty. Ich wnętrze wypełniają miękkie pianki o wysokiej odporności na odkształcenia. Nowoczesne materace piankowe mogą składać się z kilku warstw: klasycznej pianki materacowej, pianki wysoko elastycznej oraz pianki termoplastycznej. Szczególną uwagę przyciąga pianka termoplastyczna, która pod wpływem ciepła ciała mięknie i dopasowuje się do naturalnych krzywizn. Warto też wspomnieć o macie kokosowej, która umieszczana jest w materacach piankowych w formie usztywnienia. Włókna kokosowe posiadają właściwości higroskopijne, dzięki czemu wychwytują wilgoć, poprawiając higienę snu. Materace piankowe posiadają trwałe pokrowce, wykonane z miękkich tkanin bawełnianych. Taki pokrowiec bez trudu można zdjąć i wyprać w pralce. Materace piankowe dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów: materace 160×200 są jednymi z najchętniej wybieranych.

Wygodne materace sprężynowe 180×200

Materace sprężynowe cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Ich rdzeń tworzą wysokiej jakości sprężyny, wykonane z odpornego na kruszenie drutu. Wiele osób wybiera materace kieszeniowe, w których sprężyny ukryto w osobnych kieszonkach materiałowych. Taki zabieg sprawia, że sprężyny pracują znacznie ciszej. Materace 180×200 z takim wypełnieniem zagwarantują spokojny sen. Materace sprężynowe posiadają zazwyczaj dwie strony twardości, dzięki czemu możliwe jest obracanie strony materaca, w zależności od potrzeb. Materace sprężynowe uzupełnione są o miękkie pianki, np. piankę wysoko elastyczną, piankę termo elastyczną.

 

 

root_812
the authorroot_812