Zdrowie i Uroda

Paznokcie żelowe czy akrylowe?

1.33KViews

Wiele kobiet zastanawia się jakie paznokcie wybrać żelowe czy akrylowe. W tym artykule przedstawię wszystkie różnice pomiędzy paznokciami żelowymi, a akrylowymi.

Najważniejsze różnice pomiędzy paznokciami akrylowymi, a żelowymi

Podstawowa różnica pomiędzy tymi dwoma metodami to jakość utwardzania. Akryl utwardza się sam po kilku minutach, natomiast żel trzeba utwardzić w lampie UV. Kolejna różnica to wygląd. Żele wyglądają naturalnie na paznokciach, a akryl wygląda ciężej na paznokciach, ale dzięki temu paznokcie akrylowe są mniej podatne na urazy mechaniczne.

Paznokcie akrylowe

Metoda akrylowa zdobienia paznokci polega na tym, że proszek akrylowy miesza się z liquidem. Kiedy akryl utwardzi się sam należy dobrze spiłować paznokcie i nadać im odpowiedni kształt. Tak jak w przypadku paznokci żelowych kształt migdałka będzie wyglądał naturalniej. Akryl rozprowadza się specjalnym pędzelkiem do tego przeznaczonym. Oprócz liquidu i pędzelka do wykonania paznokci akrylowych potrzebny jest jeszcze: pilnik, blok polerski, cleaner, wacik bezpyłowy, szablon lub tips, kopytko. Metodę akrylową zdobienia paznokci cechuje wytrzymałość na urazy mechaniczne. Akryl jest twardszy od żelu, więc jest mniej podatny paznokieć akrylowy na złamanie. Ważną cechą akrylu jest również jego plastyczność. Kiedy chce się rozprowadzić proszek akrylowy na płytce paznokcia, ma się nad nim całkowitą kontrolę, dzięki temu ten produkt nie rozleje się po skórkach. Dodatkowo to metody akrylowej można użyć specjalnych tipsów. Na wewnętrzną stronę tipsa rozprowadza się akryl, potem tipsa przykłada się do paznokcia, czeka aż akryl się utwardzi i zdejmuje się tipsa. Jest to szybszy sposób przedłużania paznokcia niż na szablonie. Metoda akrylowa zdobienia paznokci jest po prostu łatwiejsza.

Paznokcie żelowe

Żel nie jest aż tak odporny jak akryl, ale natomiast paznokcie żelowe wyglądają naturalniej na paznokciu. Żel należy utwardzić w lampie UV. Takie utwardzania żelu zajmuje od 30 sekund do 2 minut w zależności jaką moc ma lampa. Paznokcie żelowe utrzymują się od 2 do 4 tygodni. Żele są w różnych kolorach. Nad żelem nie ma się aż takiej kontroli, ponieważ jest bardziej rzadszy i może rozlać się na skórki. Aby wykonać paznokcie żelowe potrzebny jest: pilnik, bloczek polerski, cleaner, wacik, szablon, pędzelek do żelu, wacik bezpyłowy i oczywiście lampa. Kiedy zaczynają robić się odrosty na paznokciu można bez problemu uzupełnić żel. Jedno opakowanie tego produktu starcza na dosyć długi czas. Aby paznokcie żelowe były idealne trzeba cały czas ćwiczyć.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-akrylowa/.

root_812
the authorroot_812