Ciekawe

Zorgtoeslag – dofinansowanie do ubezpieczenia zdrowotnego

777Views

Słowo Zorgtoeslag na pewno nie będzie kojarzyć się z Polską. I prawidłowo. Może to fakt, że tego typu słownictwo znane jest naszym rodakom, ale należy je kojarzyć z Holandią. Bowiem jest to dofinansowanie do ubezpieczenia zdrowotnego, jakie w tym kraju należy opłacać samodzielnie.

Zorgtoeslag dla Polaków

Dlaczego więc Polacy mają znać to słowo? Bowiem nie brakuje rodaków, którzy w Holandii znajdują dla siebie w pełni legalną pracę, jaka pozwala im osiągać dochody w znacznej wysokości. Każda osoba, jaka jest w pełni legalnie zatrudniona w Holandii, musi posiadać pakiet ubezpieczenia zdrowotnego. Koszta ubezpieczenia nie są może tak wysokie, ale mogą one zostać w pełni lub w części zrekompensowane przez tamtejszy urząd Belastingdienst Toeslagen. To właśnie do tej placówki należy złożyć odpowiedni wniosek, aby móc uzyskać taką rekompensatę, której wysokość zależna jest od osiąganych dochodów. 

Dodatkowe pieniądze dla pracowników

Wiele osób zainteresowanych jest tym, za jakie lata obecnie można uzyskać Zorgtoeslag. Aktualnie można postarać się o pieniądze za lata 2021 i 2022. Tylko że należy pamiętać o tym, że wniosek za rok poprzedni należy złożyć do 31.08.2022. Kto jeszcze nie złożył właściwego wniosku, powinien zrobić to jak najszybciej. Po to, aby mieć pewność, że wniosek zostanie rozpatrzony w odpowiednim czasie. Złożenie wniosku wydawać się może skomplikowane, ale warto poprosić o wsparcie profesjonalne biuro rachunkowe, które będzie w stanie przyspieszyć wszelkiego rodzaju formalności do załatwienia. 

 

root_812
the authorroot_812