Zdrowie i Uroda

Ręczniki bawełniane czy bambusowe – które wybrać?

540Views

Ręczniki bambusowe stają się coraz bardziej popularną alternatywą dla tych klasycznych, wykonanych z bawełnianej tkaniny frotte. Ich bambusowe odpowiedniki posiadają wiele zalet i mogą okazać się lepszym wyborem. Poznaj ich właściwości i dowiedz się, który ręcznik wybrać.

Ręczniki bambusowe – czym się charakteryzują?

Ręczniki bambusowe wykonane są z wiskozy bambusowej. Tkanina ta powstaje w wyniku chemicznego przetwarzania bambusa, który w tym procesie zamienia się we włókna o właściwościach podobnych do bawełny. Często produkty bambusowe są połączeniem tych dwóch materiałów, co pozwala wykorzystać zalety każdego z nich.

Tkanina bambusowa – właściwości

Włókno bambusa staje się coraz bardziej popularne głównie ze względu na swoje wyjątkowe właściwości. Przede wszystkim jest ono bardzo chłonne. Jest tak ze względu na jego strukturę. Posiada ono bowiem bardzo dużą powierzchnię chłonną, co sprawia, że niezwykle szybko usuwa nadmiar wilgoci z ciała. Sprawia to, że ręczniki bambusowe świetnie nadają się do wycierania, a także błyskawicznie schną. 

Zalety ręczników bambusowych

Inna właściwość tkaniny bambusowej, która sprawia, że doskonale nadaje się ona do codziennego użytku, to wchłanianie zapachów. Oznacza to, że nawet jeśli zapomni się wyjąć wilgotnego ręcznika z torby, to i tak zachowa on swoją świeżość. Jest to możliwe dzięki temu, że włókno bambusowe jest antybakteryjne i antygrzybiczne. Nieprzyjemne wonie uwalniane są dopiero w praniu, dzięki czemu produkt zachowuje świeżość dłużej niż jego odpowiednik z bawełny. 

Innym dużym plusem stosowania ręczników bambusowych jest ich antystatyczność. Oznacza to, że nie osadza się na nich kurz. Sprawia to, że są doskonałym wyborem dla alergików. Świetnie sprawdzą się również w przypadku niemowląt, ponieważ są niezwykle miękkie, co jest bardzo ważne przy delikatnej skórze małych dzieci. Przyjemna w dotyku tkanina może być plusem dla każdego, kto lubi otulić się ręcznikiem po kąpieli. 

Kolejną zaletą ręczników bambusowych jest to, że są przyjazne dla środowiska. Powstają one z tkaniny naturalnego pochodzenia, dzięki czemu ograniczają ilość wytwarzanych odpadów. Warto wybierać szczególnie te wykonane z organicznego bambusa, ponieważ w jego uprawie nie są stosowane żadne szkodliwe nawozy. Co więcej, są one całkowicie biodegradowalne. W ten sposób można zapewnić sobie bezpieczeństwo i zmniejszyć generowany przez siebie ślad węglowy. 

Ręczniki bambusowe – kiedy się sprawdzą?

Ręczniki bambusowe sprawdzą się doskonale wszędzie tam, gdzie używa się tradycyjnych ręczników frotte. Mogą więc być stosowane na co dzień po prysznicu, na siłowni, podczas wyjścia na basen, na plażę czy nad jezioro. Ich antybakteryjne właściwości i krótki okres schnięcia sprawiają, że są bardzo praktyczne. Szczególnie poleca się je w przypadku osób o delikatnej skórze, niemowląt, a także dla alergików. 

Jaki ręcznik bambusowy wybrać?

Wybierając ręcznik bambusowy warto kierować się jego składem. Produkty tak opisane często w ponad połowie wytworzone są z bawełny. Aby poczuć pełnię właściwości bambusa, należy wybrać ręcznik, który jest całkowicie wykonany z jego włókien. Znaleźć je można m.in. w HOP Sklep. Używanie wysokiej jakości ręcznika powoduje, że może on służyć na dłużej. Dzięki temu nie ma konieczności kupowania tak często nowych egzemplarzy. 

root_812
the authorroot_812